Kontakt
  Kadra pedagogiczna
  Pedagog / Logopeda
  Centrum rescueLAB
  BEZPIECZNA SZKOŁA
  Biblioteka
 
 
  Prawo wewnątrzszkolne
  Zajęcia pozalekcyjne
  Informacje dla rodziców
  Samorząd Uczniowski
  Konkursy Przedmiotowe
  Pielęgniarka
  Plan lekcji
  Doradztwo zawodowe
  WOLONTARIAT
  Ochrona Danych Osobowych
  REKRUTACJA
  Świetlica
  Zdalne nauczanie
 
 
  Wykaz podręczników


Przekaż 1% podatku
swojej szkole!


Stowarzyszenie
"Przyjazna Szkoła"

 
Aktualności
   
23.02.2021
„Tolerancja, życzliwość, koleżeństwo – ważne dla nas wartości”

W piątek 19.02.2021r. w klasie 1 „A” odbyły się zajęcia wychowawcze, które miały na celu podkreślenie jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku i koleżeństwa, serdeczności, uśmiechu, empatii, mówienie dobrych słów i życzliwości wobec drugiego człowieka oraz niesienie bezinteresownej pomocy innym. Dzięki przygotowanej przez mamę naszej uczennicy bajki pt.: „Bajeczka o pajączku” dzieci miały możliwość podjęcia działań, które uwrażliwiły uczniów na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji. Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Ogrodowczyk za bajkę.23.02.2021
22.02.2021

W dniu 15.02.2021 odbył się Szkolny Konkurs recytatorski w kategorii klas I-III . Udział w konkursie wzięło 30 uczniów, prezentowali oni wiersze Jana Brzechwy. Poziom był bardzo wyrównany. Jury oceniało dobór utworu, pamięciowe opanowanie, interpretacje wiersza, poprawność językową i dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienie otrzymali : I miejsce - Kacper Konina, II miejsce- Michał Lisowski, III miejsce- Katarzyna Szypowska.22.02.2021
Projekt edukacyjny- emocje, moc słów

19 lutego w klasie 1a zostały przeprowadzone zajęcia w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego: Emocja, moduł Moc Słów. Dzieci nauczyły się śpiewać piosenkę "Słowa mają wielką moc...", a następnie wysłuchały bajki "O ciepłym i puchatym oraz zimnym i kolczastym". Dzięki niej wspólnie ustaliliśmy, które słowa są "ciepłe i puchate", a które nas ranią, bo są "zimne i kolczaste". Uczestnik spotkania miał okazję wysłuchać słów miłych oraz nieprzyjemnych i sam zdecydować, których będzie używał w swoim życiu. Na koniec zajęć na serduszkach wypisaliśmy same uprzejme słowa, które zawisną na drzewie dobrych słów w gabinecie logopedy.22.02.2021
SUKCESY PLASTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW W XIV POWIATOWYM KONKURSIE NA KOMIKS.

W dniu 17 lutego 2021 roku w sali Starostwa Powiatowego w Stargardzie podsumowano XIV Powiatowy Konkurs na Komiks, pt.: „STARGARD KOMIKSEM MALOWANY”. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Stargardzkiego Pani Iwony Wiśniewskiej. Organizatorem konkursu był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Stargardzie. W konkursie udział wzięło 36 uczestników indywidualnych ze szkół Powiatu Stargardzkiego. W kategorii szkół podstawowych główną NAGRODĘ zdobył WIKTOR SALWIN z klasy VI a. WYRÓŻNIENIA otrzymali: ADA MOŁCZAN -KAMIŃSKA, ZOFIA SEKUŁA, MARTYNA TYCZKOWSKA i WIKTOR PODLEWSKI, uczniowie klasy VI a . Prace konkursowe zostały wykonane na lekcjach plastyki pod kierunkiem nauczyciela Sławomira Nowickiego. Wystawa KOMIKSÓW w Galerii Sztuki im. Jerzego Wąsiewicza w Starostwie Powiatowym w Stargardzie potrwa do końca marca 2021 roku.17.02.2021
DOBRZE JEMY- SZKOŁA NA WIDELCU W KLASIE 1A

Edukacja żywieniowo - kulinarna to połączenie przekazywania wiedzy teoretycznej dotyczącej zasad zdrowego odżywiania, sposobu komponowania diety, wiedzy dotyczącej tego w jaki sposób mądrze robić zakupy, ale i tego jak jedzenie wpływa na nasz organizm z praktycznymi zajęciami. Uczniowie w ramach programu Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu chętnie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych przygotowanych przez ich wychowawczynię, dzięki którym dzieci zdobywały praktyczne umiejętności takie jak krojenie, siekanie, poznawali sprzęty kuchenne, uczyły się zasad higieny i pracy z przyrządami kuchennymi. Dzięki zajęciom dzieci przekonały się do jedzenia owoców i skosztowania samodzielnie przygotowanych sałatek owocowych.17.02.2021
Tłusty Czwartek

„Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - głosi staropolskie przysłowie. 11 lutego 2021 roku zgodnie z tradycją obchodziliśmy tłusty czwartek. Tego dnia nie powinno liczyć się kalorii. Zgodnie z tradycją w ostatni czwartek przed Wielkim Postem dozwolone jest objadanie się. Jeden z przesądów mówi, że kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, temu w dalszym życiu nie będzie się wiodło. Nasi uczniowie z klasy 1A zajadali się pączkami ze smakiem. W związku z tym dziękujemy rodzicom, którzy zadbali o dobry nastrój uczniów i, zanim rozpoczęły się lekcje, słodkości czekały już w klasie. 17.02.2021
Zabawy na śniegu

Pani Zima postanowiła nas odwiedzić i sprawiła nam wielką radość. Z tego powodu dzieci ze wszystkich grup dbając o zdrowie i hartując organizm wybrały się na przyszkolny plac, aby korzystać z uroków zimy. Wreszcie mogliśmy urządzić sobie wesołe zabawy na śniegu, dzieci całkowicie oddały się zimowej zabawie wykazując się niezwykłą  pomysłowością w szaleństwach na śniegu. Mróz nikomu nie przeszkadza, a uśmiech mówi sam za siebie!17.02.2021
Walentynki 2021

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia ludzie wysyłają do ukochanych „walentynkę” - wiersz albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. Walentynki to dzień, w którym bardziej odważne osoby i te nieco nieśmiałe mogą wyznać swoje uczucie i pokazać sympatię. W naszej szkole był to, również wyjątkowy dzień, zobaczcie sami.14.02.2021

Karnawał to czas zabawy, kolorowych strojów, bajecznego wystrój sal, skocznej muzyki– w takiej atmosferze bawiły się dzieci podczas balu karnawałowego. Faktem jest, że ten rok jest szczególny ze względu na wyjątkowość sytuacji, ale staramy się, aby nasze dzieci tego nie odczuły. Bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Pojawiły się kotki, tygryski, małpki, gepardy, węże, misie. Oprócz nich nie zabrakło księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wiele, wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również konkursów, w których uczniowie chętnie uczestniczyły, dopingując się wzajemnie. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym maluszkom. Była to niewątpliwie świetna okazją do integracji i pozostawiła ona wiele niesamowitych wrażeń.

Następny bal już za rok!!!14.02.2021
Bal Karnawałowy - Galeria


12.02.2021
DZIEŃ PIZZY W KLASIE 2C

Pizza to nie tylko potrawa pochodząca z Włoch, która skradła serca dużych i małych. Jej kształt pomocny jest w rozumieniu pojęć: połowa, ćwiartka...kształtem przypomina zegar...ale tak naprawdę najlepiej poczuć jej smak, który 9 lutego jest najlepszy:) Taką niespodziankę sprawiła Mama Blanci i Julii dla klasy IIc i IIIa. Bardzo dziękujemy - Dzień Pizzy uznajemy za udany :)04.02.2021
Dzień bezpiecznego internetu


02.02.2021


01.02.2021


31.01.2021
Program "Dziel się uśmiechem"

Nasza szkoła bierze udział w programie profilaktycznym, którego współorganizatorem jest Polski Czerwony Krzyż natomiast partnerami merytorycznymi Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

Celem Programu „Dziel się Uśmiechem” jest edukacja uczniów na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Program skierowany jest dla uczniów klas I-III i IV-VI. Zajęcia edukacyjne będą prowadzone przez nauczycieli z wykorzystaniem zeszytu metodycznego dotyczącego prozdrowotnej edukacji w zakresie higieny jamy ustnej. Jesteśmy pewni, że prozdrowotna edukacja uczniów od najmłodszych laty jest kluczem do budowy właściwych postaw w przyszłości. Każdy uczeń otrzyma specjalnie przygotowany pakiet edukacyjny.25.01.2021
Pasowanie na czytelników


25.01.2021
Konkurs Recytatorski Jana Brzechwy


21.01.2021
29 Finał WOŚP


15.01.2021


14.01.2021


24.12.2020

Warsztaty świąteczne- zdobienie pierniczków

Nastrój świąteczny udzielił się nam, gdy uczniowie oddziału przedszkolnego przystąpili do samodzielnego zdobienia pierniczków. Maluchy pięknie udekorowały świąteczne ciasteczka i swoje prace zabrały do domu. Mamy nadzieję, że był to miły prezent dla wszystkich rodziców :)24.12.2020


24.12.2020

Trzeba przyznać, że pomysłowości i talentów naszym uczniom nie brakuje :). Pięknymi życzeniami postanowiły podzielić się Marysia i Irenka Sudenis. Pingwinki to ich praca wykonana z butelek PET. Zapraszamy do obejrzenia!18.12.2020


16.12.2020


14.12.202014.12.2020


11.12.2020

ROBIMY WSZYSTKO Z MYŚLĄ O WAS...:)

Zaopatrzenie biblioteki szkolnej w nowe lektury to kolejne działanie mające na celu rozwój czytelnictwa wśród naszych uczniów i również dowód na to, że mimo pandemii prężnie działamy i przygotowujemy szkołę na Wasz powrót. Mamy nadzieję, że nowe, pięknie ilustrowane książki wzbudzą Wasze zainteresowanie i zachęcą do spędzania czasu z ciekawą lekturą.11.12.2020

Od dnia 07 grudnia 2020 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stargardzie uruchamia  „BIAŁĄ LINIĘ”* pod nr telefonu:  502 306 043 – psychologiczno-terapeutyczne poradnictwo telefoniczne.

http://www.mops.stargard.pl/78-aktualnosci/313-biala-linia-psychologiczno-terapeutyczne-poradnictwo-telefoniczne


08.12.2020

MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE...

Jak co roku z niecierpliwością czekaliśmy na przyjście Świętego Mikołaja. W tym roku wyjątkowo ze względu na pandemię odwiedził tylko nasze przedszkolaki, które były świetnie przygotowane na spotkanie z Nim. Było mnóstwo śmiechu i radości, dzieci brały udział w quizach o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i tańczyły. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały od Mikołaja to, na co najbardziej czekały, czyli słodki upominek.

Był to dzień pełen radości i uśmiechu, który niewątpliwie wprowadził wszystkich w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia. Zapraszamy na fotorelację z tego pełnego uroku, radości i prezentów dnia :)07.12.202007.12.2020

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców na zebrania dnia 10.12.2020r (czwartek) w formie on-line przez platformę Teams zgodnie z poniższym harmonogramem.05.12.2020
https://www.facebook.com/ZachodniopomorskaKWP/videos/1255622534818731


05.12.2020


27.11.2020

Szanowni Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele szkoły bierzemy udział w akcji SZLACHETNA PACZKA. Wybraliśmy rodzinę, której chcemy i jesteśmy w stanie pomóc wspólnie. Zachęcamy do aktywnego wzięcia udziału w akcji i podzielania się dobrami, które mamy. Każdy z Nas dokładając małą ,,cegiełkę” przyczyni się do spełnienia marzeń tej rodziny.

Pomaganie jest dziecinnie proste!

Pomoc innym – słabszym wydaje się świadczyć o naszym człowieczeństwie, empatii, wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka. Poniżej umieszczamy link opisujący potrzeby tej rodziny, prosimy o zapoznanie się. Jeżeli zechcecie Państwo włączyć się do tak szlachetnej akcji prosimy o dostarczanie potrzebnych artykułów do szkoły.

RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO POMAGAJMY!

Link: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/46831/84927.11.2020

Drodzy Uczniowie / Rodzice informujemy, że kolejnym etapem obostrzeń jest dalsze zamknięcie szkół do 3 stycznia 2021r. Grupy przedszkolne mają zajęcia w szkole bez zmian. Przerwa w zajęciach szkolnych potrwa od 4 do 17 stycznia, zastępując dotychczasowe ferie zimowe. Mamy nadzieję, że po tym okresie uda Nam się wrócić do szkoły. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne życzą dużo cierpliwości, spokoju i zdrowia.19.11.2020


19.11.2020


17.11.202016.11.2020
Nauczanie zdalne - nowe informacje

Prosimy zapoznać się z nowymi informacjami na temat zdalnego nauczania13.11.2020
11 Listopada

11 listopada… choć przypada na jesienną porę roku, to jest dniem niezwykle radosnym. Dla nas Polaków, to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu: Narodowe Święto Niepodległości.

11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu, z Polski. Dziękujemy za ofiarę i trud wielu pokoleń naszych rodaków.

Mimo wyjątkowej sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy, jak każdego roku odbyło się uroczyste odśpiewanie hymnu, tym razem przez uczniów oddziałów przedszkolnych. Po przemówieniu pani dyrektor rozpoczęła się część artystyczna. Nie sposób nie wspomnieć także o uroczystych strojach naszych uczniów i pięknej postawie podczas odśpiewania hymnu. Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów.13.11.2020

Szkoła do hymnu11.11.2020
SZKOŁA PAMIĘTA

Jak co roku nasza szkoła pamiętała o tych, których z nami już nie ma, których szanowaliśmy i kochaliśmy.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, skoncentrowaliśmy się przede wszystkim na działaniach wewnątrzszkolnych. 29 października uczniowie klasy III „a” przygotowali własnoręcznie zrobione lampiony, które zapłonęły na szkolnym holu. Wykonali również prace plastyczne upamiętniające „Dzień 1 Listopada”, a minutą ciszy uczcili i oddali hołd tym, których nie ma już pośród nas.

Celem akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci i tradycji związanych z historią naszego regionu i społeczności.11.11.2020

Moi Kochani cały czas działamy z myślą o Was i czekamy z utęsknieniem na Wasz powrót. Wzięliśmy udział w konkursie fundacji,, Dr Clown” i wygraliśmy dla Was klocki LEGO o wartości 1200 zł. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziecie mogli się nimi cieszyć spędzając miło i kreatywnie czas w świetlicy szkolnej. Fundacji dziękujemy za docenienie naszych starań!27.10.2020
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

W dniach 5-7 października uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Stargardzie, panem Marcinem Siekiem , który przypomniał naszym uczniom zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Poruszył problem widoczności na drodze, ostrożności na przejściu dla pieszych i na chodniku oraz przypomniał o konieczności respektowania znaków drogowych. Po części teoretycznej uczniowie zostali zaproszeni na ćwiczenia praktyczne, które polegały na wspólnym przejściu ulicą 11 Listopada.

Uczestnicy otrzymali od naszego gościa odblaski, które przyczepili do swoich plecaków. Z bezpieczeństwem na drodze związana była również akcja zorganizowana dla uczniów klas "0" przez klasę 3a oraz wychowawczynię p. Marzenę Kacperską. Trzecioklasiści odwiedzili zerówiaków i w formie scenek i wierszyków przypomnieli im, jak czytać znaki drogowe. Mamy nadzieję, że podjęte działania utwierdziły wszystkich uczniów w przekonaniu, że w drodze do szkoły trzeba być czujnym i odpowiedzialnym.26.10.2020


25.10.2020


25.10.2020


23.10.2020
#Szkoła Pamięta


Archiwum aktualności