Aktualności > Hałas niszczy zdrowie!

30.04.2020
Hałas niszczy zdrowie!
Gwizdy, piski, dzwonienie. Miliony mieszkańców Polski żyje pod ich terrorem. Hałas to wróg, który atakuje w sklepie, na ulicy, w miejscu pracy. Powoduje drażliwość i zmęczenie. Jest szkodliwy dla organizmu, szczególnie dla słuchu.
Dzieci wobec decybeli są najbardziej bezbronne. Im mniejsze, tym większa podatność na zbyt agresywne dźwięki. Poważnym zagrożeniem jest również słuchanie zbyt głośniej muzyki. Słuch młodego człowieka ogłuszonego dźwiękiem płynącym ze słuchawek, wetkniętych głęboko w ucho lub dźwiękiem emitowanym przez kolumny głośnikowe na koncercie sprawia, że młodzież bardzo często zapada w okresową utratę czułości słuchu, która może się przerodzić w permanentną utratę czułości słuchu.
Dbajmy o swoje zdrowie, gdyż to najcenniejsze co mamy, tym przypomnieli Nam nasi uczniowie wykonując poniższe prace.
zobacz więcej zdjęć w Galerii