Aktualności > Zdalna Szkoła

05.05.2020
Zdalna Szkoła
Gmina Miasto Stargard realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.
Celem projektu jest zapewnienie uczniom możliwości realizowania zdalnej nauki.
W ramach projektu zakupione zostało 18 tabletów i 22 laptopów z dostępem do internetu, które następnie przekazane zostały uczniom z 12 stargardzkich szkół podstawowych.
Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Wprowadzone nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych polegających na zdalnym nauczaniu, będą możliwe dzięki dostarczeniu uczniom sprzętu komputerowego zakupionego w ramach niniejszego projektu.

Budżet projektu: 99 786,21 zł
Kwota dofinansowania: 99 786,21 zł