Aktualności > Pomoc PPP

Pomoc PPP

Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne klasa 0,1
Tajemnicze woreczki

Dziś moc obserwacji dajemy naszym dłoniom. Wybierz dziecku do rysowania przedmiot, który nie jest mu dobrze znany. Postaraj się, aby był prosty w formie, ale wyróżniał się ciekawymi detalami (np. flakon, dzbanek, pudełko z ornamentem, stara portmonetka). Ukryj przedmiot w materiałowym worku. Zaproś dziecko do narysowania niewidocznego modela. Można sięgnąć ręką do worka, ale nie wolno mu do jego wnętrza zaglądać. Nawet po skończonej pracy nie pokazuj rysownikowi wybranego przedmiotu – niech pozostanie tajemnicą! • Wybierz przedmiot średniej wielkości, o ciekawej lecz nieskomplikowanej budowie. • Ukryj tę rzecz w worku lub płóciennej torbie. • Poproś dziecko o narysowanie zawartości worka bez zaglądania do środka. • Niech dłonie staną się oczami! Powodzenia!

Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze klasa 4
Worki z częściami mowy
Przygotuj: kostkę do gry, 5 kartek papieru A 3. Na kartkach narysuj worki, wytnij je, podpisz nazwami części mowy. Zaangażuj do zabawy bliskich. Poproś, aby „podrzucali” Ci wyrazy, napisz je poprawnie na karteczkach i „schowaj „do odpowiedniego worka. Każdy wyraz w worku opatrz numerem od 1-6. Musisz je przyporządkować do odpowiedniej grupy wyrazów. Następnie rzucasz kostkę , losujesz z każdego worka po 1 wyrazie i starasz się – nadając wylosowanym wyrazom odpowiednią formę gramatyczną –tworzyć zdanie. Przykład: wylosowałeś z worków następujące wyrazy: kupić, torba, trzy, wczoraj, zielony. Możesz z tych wyrazów ułożyć zdanie: Wczoraj kupiłem trzy zielone torby. Powodzenia! Pomoc znajdziesz w filmie: https://www.youtube.com/watch?v=GrXu3NHLQBE

Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze wyrównawcze klasa 5
Podane przysłowia uzupełnij antonimami wyrazów wytłuszczonych. Powodzenia!
Antonimy – wyrazy o przeciwnym znaczeniu
WZÓR: Kto nie szuka, ten nie znajdzie.
Święta Barbara po wodzie, Boże Narodzenie ………………..
Nim gruby schudnie,………………… diabli wezmą.
Głupi daje, ………………… ………………….
Raz człowiek się rodzi i raz …………………..
Zgoda buduje, ………………….. ………………….
Syty ……………….. nie zrozumie.

Zajęcia korekcyjno- kompensacyjne klasa 4,5
Mapa skarbu

Kolejny dzień siedzenia w domu. Jak dobrze znamy nasze mieszkania? Dziś proponujemy stworzenie mapy skarbu. Przygotuj dla bliskich mapę prowadzącą do ukrytego przed nimi małego przedmiotu. Spójrz na otaczającą przestrzeń i narysuj mapę, która pozwoli domownikom dotrzeć do celu. Możesz też zaszyfrować miejsce ukrycia przedmiotu. Powodzenia!

Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne klasa 0,1
Tajemnicze woreczki