Aktualności > ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 14 października w naszej szkole odbyło się niezwykle ważne wydarzenie, a mianowicie uroczyste przyjęcie do społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej zdali egzamin ze swojego patriotyzmu, wiedzy odnośnie zachowania i funkcjonowania w szkole. Uczniowie tego dnia byli pięknie, odświętnie ubrani i bardzo przejęci mającym nastąpić wydarzeniem. Z wielkim zaangażowaniem śpiewali, recytowali wierszyki oraz odpowiadali na pytania zadawane przez starszych kolegów i koleżanki przyjmujących ich do swego grona.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, oraz symboliczne pasowanie na ucznia dokonane przez Panią Dyrektor- "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 10" - mówiła, dotykając ołówkiem ramion swoich uczniów. Wychowawczynie klas wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy i kuferki. Była to wyjątkowa uroczystość, lecz ze względów bezpieczeństwa nie mogli w tym roku uczestniczyć w niej rodzice nad czym bardzo ubolewamy.

Cieszymy się, że jesteście już pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 10 i życzymy Wam samych sukcesów w nauce oraz ciekawych przeżyć! Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Powodzenia!!!

Zapraszamy do obejrzenia

galerii