Kontakt
  Kadra pedagogiczna
  Pedagog / Logopeda
  Centrum rescueLAB
  BEZPIECZNA SZKOŁA
  Biblioteka
 
 
  Prawo wewnątrzszkolne
  Zajęcia pozalekcyjne
  Informacje dla rodziców
  Samorząd Uczniowski
  Konkursy Przedmiotowe
  Pielęgniarka
  Plan lekcji
  Doradztwo zawodowe
  WOLONTARIAT
  Ochrona Danych Osobowych
  REKRUTACJA
  Świetlica
  Zdalne nauczanie
 
 
  Wykaz podręczników


Przekaż 1% podatku
swojej szkole!


Stowarzyszenie
"Przyjazna Szkoła"

 
Aktualności > ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
   
20.10.2020
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 14 października w naszej szkole odbyło się niezwykle ważne wydarzenie, a mianowicie uroczyste przyjęcie do społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej zdali egzamin ze swojego patriotyzmu, wiedzy odnośnie zachowania i funkcjonowania w szkole. Uczniowie tego dnia byli pięknie, odświętnie ubrani i bardzo przejęci mającym nastąpić wydarzeniem. Z wielkim zaangażowaniem śpiewali, recytowali wierszyki oraz odpowiadali na pytania zadawane przez starszych kolegów i koleżanki przyjmujących ich do swego grona.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, oraz symboliczne pasowanie na ucznia dokonane przez Panią Dyrektor- "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 10" - mówiła, dotykając ołówkiem ramion swoich uczniów. Wychowawczynie klas wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy i kuferki. Była to wyjątkowa uroczystość, lecz ze względów bezpieczeństwa nie mogli w tym roku uczestniczyć w niej rodzice nad czym bardzo ubolewamy.

Cieszymy się, że jesteście już pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 10 i życzymy Wam samych sukcesów w nauce oraz ciekawych przeżyć! Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Powodzenia!!!

Zapraszamy do obejrzenia

galerii