Aktualności > BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

27.10.2020
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

W dniach 5-7 października uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Stargardzie, panem Marcinem Siekiem , który przypomniał naszym uczniom zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Poruszył problem widoczności na drodze, ostrożności na przejściu dla pieszych i na chodniku oraz przypomniał o konieczności respektowania znaków drogowych. Po części teoretycznej uczniowie zostali zaproszeni na ćwiczenia praktyczne, które polegały na wspólnym przejściu ulicą 11 Listopada.

Uczestnicy otrzymali od naszego gościa odblaski, które przyczepili do swoich plecaków. Z bezpieczeństwem na drodze związana była również akcja zorganizowana dla uczniów klas "0" przez klasę 3a oraz wychowawczynię p. Marzenę Kacperską. Trzecioklasiści odwiedzili zerówiaków i w formie scenek i wierszyków przypomnieli im, jak czytać znaki drogowe. Mamy nadzieję, że podjęte działania utwierdziły wszystkich uczniów w przekonaniu, że w drodze do szkoły trzeba być czujnym i odpowiedzialnym.