Aktualności > 11 Listopada

13.11.2020
11 Listopada

11 listopada… choć przypada na jesienną porę roku, to jest dniem niezwykle radosnym. Dla nas Polaków, to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu: Narodowe Święto Niepodległości.

11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu, z Polski. Dziękujemy za ofiarę i trud wielu pokoleń naszych rodaków.

Mimo wyjątkowej sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy, jak każdego roku odbyło się uroczyste odśpiewanie hymnu, tym razem przez uczniów oddziałów przedszkolnych. Po przemówieniu pani dyrektor rozpoczęła się część artystyczna. Nie sposób nie wspomnieć także o uroczystych strojach naszych uczniów i pięknej postawie podczas odśpiewania hymnu. Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów.