Aktualności > Program "Dziel się uśmiechem"

31.01.2021
Program "Dziel się uśmiechem"

Nasza szkoła bierze udział w programie profilaktycznym, którego współorganizatorem jest Polski Czerwony Krzyż natomiast partnerami merytorycznymi Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

Celem Programu „Dziel się Uśmiechem” jest edukacja uczniów na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Program skierowany jest dla uczniów klas I-III i IV-VI. Zajęcia edukacyjne będą prowadzone przez nauczycieli z wykorzystaniem zeszytu metodycznego dotyczącego prozdrowotnej edukacji w zakresie higieny jamy ustnej. Jesteśmy pewni, że prozdrowotna edukacja uczniów od najmłodszych laty jest kluczem do budowy właściwych postaw w przyszłości. Każdy uczeń otrzyma specjalnie przygotowany pakiet edukacyjny.