Aktualności > DOBRZE JEMY- SZKOŁA NA WIDELCU W KLASIE 1A

17.02.2021
DOBRZE JEMY- SZKOŁA NA WIDELCU W KLASIE 1A

Edukacja żywieniowo - kulinarna to połączenie przekazywania wiedzy teoretycznej dotyczącej zasad zdrowego odżywiania, sposobu komponowania diety, wiedzy dotyczącej tego w jaki sposób mądrze robić zakupy, ale i tego jak jedzenie wpływa na nasz organizm z praktycznymi zajęciami. Uczniowie w ramach programu Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu chętnie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych przygotowanych przez ich wychowawczynię, dzięki którym dzieci zdobywały praktyczne umiejętności takie jak krojenie, siekanie, poznawali sprzęty kuchenne, uczyły się zasad higieny i pracy z przyrządami kuchennymi. Dzięki zajęciom dzieci przekonały się do jedzenia owoców i skosztowania samodzielnie przygotowanych sałatek owocowych.