Aktualności > SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTÓW 2021 R.

17.05.2021
SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTÓW 2021 R.

Uczniowie klasy III w dniu 13.05.21r. punktualnie o godz. 9.00 po obejrzeniu filmu terapeutycznego z Bratkiem, którego zadaniem było ograniczenie ewentualnego stresu, przystąpili do Sprawdzianu Kompetencji Klas Trzecich z Operonem.

Ten wyjątkowy sprawdzian zewnętrzny podsumowuje pierwszy etap edukacji. Składa się on z trzech części – polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej, badających kluczowe umiejętności trzecioklasistów, takie jak: czytanie ze zrozumieniem, słuchanie, pisanie, wiedza o języku, liczenie i sprawność rachunkowa, praktyczne umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych, rozumienie podstawowych pojęć przyrodniczych, obserwacje przyrodnicze oraz ich analiza.

Test trzecioklasisty daje możliwość sprawdzenia poziomu zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności przez uczniów, jak też podjęcia wniosków nad czym jeszcze warto popracować.Uczniowie poważnie podeszli do tego zadania założyli galowy strój, napisali w skupieniu test, a teraz czekają na wyniki.