Aktualności > SZACHY UCZĄ DOBREJ ZABAWY, ZDROWEJ RYWALIZACJI I LOGICZNEGO MYŚLENIA.

18.05.2021
SZACHY UCZĄ DOBREJ ZABAWY, ZDROWEJ RYWALIZACJI I LOGICZNEGO MYŚLENIA.

Szachy to jedna z najstarszych gier strategicznych, a mimo to do sześćdziesięcioczteropolowej planszy nadal z zapałem siadają dzieci i dorośli. Ze względu na to, że umiejętne operowanie pionkami i figurami na czarno-białych polach rozwija logiczne myślenie oraz stanowi doskonałą naukę opracowywania taktyki, szachy nie tracą na popularności.

Z gry w szachy płynie wiele korzyści. Dzieci bardzo lubią tę grę i szybko uczą się jej zasad. Dzięki grze w szachy rozwijają nie tylko umiejętności matematyczne czy zdolności logicznego myślenia. Szachy wspierają również rozwój inteligencji emocjonalnej i co najbardziej ciekawe – wyostrzają zdolności językowe. Przekonali się o tym również uczniowie klasy III a na dodatkowych zajęciach rozwijających zdolności matematyczne jak i na zajęciach wyrównawczych. Korzyści intelektualne, psychologiczne i społeczne oraz frajda, jaką sprawiają uczniom szachowe lekcje są tak oczywiste i widoczne, że wnioski nie budzą wątpliwości.