Aktualności > Wycieczka – lekcja przyrodnicza „LEŚNY DETEKTYW”

26.05.2021
Wycieczka – lekcja przyrodnicza „LEŚNY DETEKTYW”

Klasa IIB uczestniczyła w przyrodniczej lekcji na łonie natury, pod hasłem „Leśny Detektyw", zorganizowanej przez Nadleśnictwo Kliniska Wielkie.

Lekcja ta odbywała w naturalnym otoczeniu lasu, placu dydaktycznym,  sali wystawowej oraz na ścieżce edukacyjnej. Oparta była na aktywnych metodach nauczania, praktycznym zdobywaniu wiedzy oraz kontakcie ucznia z przyrodą. Umożliwiła dzieciom przyswojenie wiedzy o lesie i leśnictwie w niekonwencjonalny sposób. Zajęcia miały formę gier i zabaw dydaktycznych.

Uczniowie byli zafascynowani wędrówką wśród drzew, odgłosami przyrody, z ciekawością obserwowali życie leśnych roślin i zwierząt.

Zwieńczeniem zajęć były pieczone kiełbaski, pianki oraz degustacja pysznego domowego ciasta, upieczonego przez rodziców. Uczniowie, choć zmęczeni to zadowoleni, z nowo nabytymi wiadomościami  wrócili do szkoły :-)